Do tragedii doszło w nocy z poniedziałku na wtorek – to było zabójstwo. Zabito 54-letniego mężczyznę. Zatrzymano sześć osób.

Prokuratura z policją wyjaśniają co zaszło w 10-piętrowym bloku przy ul. Modrzewiowej w Lubinie. Wiadomo, że zdarzenie miało miejsce na dwóch ostatnich kondygnacjach budynku. Z mieszkania na 10 piętrze do innego lokalu zaadaptowanego na mieszkanie na strychu prowadzą ślady krwi. Właśnie w mieszkaniu na 11 piętrze po 2 w nocy lekarz stwierdził zgon 54-letniego mężczyzny. Pogotowie było wzywane przez kobietę.

Wiadomo, że w mieszkaniu na 10 piętrze w nocy trwała libacja alkoholowa. Do sprawy zatrzymano sześć – 3 kobiety i trzech mężczyzn. – Mamy do czynienia z zabójstwem – mówi Liliana Łukasiewicz, rzeczniczka, Prokuratury Okręgowej w Legnicy. – Mężczyzna miał ranę kłutą klatki piersiowej w okolicach serca. Lekarz, który stwierdził zgon wezwał policję.

Na miejscu przeprowadzono oględziny w dwóch mieszkaniach. Zabezpieczono też ślady w mieszkaniach oraz na klatce schodowej. Jeden z noży – sporych rozmiarów – został znaleziony na dachu parterowych pomieszczeń technicznych sąsiedniego budynku. Wyjaśnianie całej sprawy trwa. Przesłuchani zostaną wszyscy uczestnicy libacji, ale część dopiero kiedy wytrzeźwieje. Prokuratura ma już podejrzenie co do sprawcy – jest wstępnie ustalony – ale o szczegółach oraz czy działał sam, na razie nie informuje.

Zwłoki zabitego mężczyzny rano zostały zabrane przez zakład pogrzebowy. Pogotowie weterynaryjne zaopiekowało się również psem jednego z uczestników tragicznej biesiady. Śledztwo trwa.

Poprzedni artykułMiliony na to, by zimą było ciepło
Następny artykułLubinExtra! nr 96