Zawodnicy zespołu Warriors Lubin pokażą co potrafią. W piątek 17 kwietnia poprowadzą lekcję pokazową w ZS 2 w Lubinie. W ten sposób będą promowali futbol amerykański wśród młodzieży, licząc, że zachęcą do uprawiania tego sportu, do wstąpienia w swoje szeregi i do aktywnego trybu życia.

Uczniowie ZS 2 w Lubinie przy ulicy Szpakowej będą mieli niecodzienną lekcję wychowania – fizycznego. Zajęcia rozpoczną się o 9:00 i potrwają do godziny 11.00. Odbędą się na boisku Orlik przynależnym do ZS 2. Poprowadzą je szkoleniowcy i zawodnicy drużyny Warriors Lubin. Podczas zajęć odbędzie się specjalny trening, który pozwoli uczestnikom wcielić się w rolę zawodników drużyny futbolu amerykańskiego. Będzie można zapoznać się nie tylko z zasadami gry, ale też wyposażeniem niezbędnym w tym sporcie. Zaplanowano wspólną rozgrzewkę, zmagania z oponą od traktora czy też spadochronem wykorzystywanym w treningach biegowych. Przewidziano grę zespołową, choć bez spektakularnych powaleń przeciwników. Takie umiejętności zarezerwowane są dla zawodowców. Konieczne jest przy nich odpowiednie przygotowanie i doświadczenie.

– Nasza drużyna już kilkakrotnie organizowała podobne pokazy. Pod koniec   zeszłego roku odwiedziliśmy uczniów II LO w  Lubinie oraz przy   współpracy z PLFA  przeprowadziliśmy pokaz futbolu flagowego dla uczniów   szkół gimnazjalnych. Zajęcia te cieszą się dużą popularnością, bo dla   młodzieży jest to coś nowego i atrakcyjnego. Futbol amerykański to sport   dla każdego, a w zajęciach bardzo chętnie biorą udział zarówno chłopcy,   jak i dziewczęta. Dla nas to także doskonała okazja do promocji tego   sportu i naszej drużyny.  Jesteśmy organizatorem pierwszego turnieju w   ramach tegorocznych rozgrywek PLFA8, który odbędzie się 22 sierpnia na   boisku RCS Lubin przy hali widowiskowo-sportowej, na który już   zapraszamy – mówi Patryk Budziosz prezes klubu Warriors Lubin.

Poprzedni artykułIza Bogaczewicz powalczy na Mistrzostwach Polski
Następny artykułSierra Gorda – biznes na pustyni