Technik hotelarstwa, logistyk, fototechnik, ekonomista, obsługi turystycznej, handlowiec, żywienia i usług gastronomicznych – taki wachlarz kierunków gimnazjalistom oferuje ZS 2 w Lubinie. Młodzi ludzie mogli obejrzeć pracownie, wziąć udział w specjalnie przygotowanych praktycznych zajęciach i spytać o wszystko, co interesuje ich w ofercie placówki.

Niby czasu jeszcze sporo, bo dokumenty do szkół ponadgimnazjalnych trzeba składać w czerwcu, ale szkoły już prezentują swoje oferty. W piątkowe popołudnie możliwość obejrzenia placówki, zapoznania się z kierunkami kształcenia dał gimnazjalistom ZS 2 w Lubinie. – Musimy walczyć o każdego ucznia. Jest niż demograficzny. Każda szkoła chce mieć jak najwięcej uczniów. Nasze kierunki dają uczniom możliwości podjęcia pracy nie tylko w regionie czy Polsce, ale również zagranica. Technik żywienia, kucharz czy usług hotelarskich otwiera przed młodymi ludźmi możliwości znalezienia pracy wszędzie. Śledzimy potrzeby rynku i na tej podstawie uruchamiamy nowe kierunki – mówił Marian Szagała, dyrektor ZS 2 im. J. Wyżykowskiego. Placówka od września jest przygotowana na przyjęcie 300 nowych uczniów. Obecni podopieczni szkoły z perspektywy czasu mówią, że ich wybór był dobry i zachęcają gimnazjalistów do złożenia papierów właśnie w ZS 2. – Dużo się tu można nauczyć. Mamy pracownię, w której przygotowujemy się właśnie do egzaminu zawodowego – kasa fiskalna i obsługa klienta. Mieliśmy kurs na kasę fiskalną, który szkoła nam sponsorowała. Chciałabym później pójść na studia, ale mam jeszcze czas na decyzję. W naszej szkole nie jest trudno. Trzeba chodzić i się uczyć. To powinno wystarczyć, by zdać – zapewniała Sara, uczennica III klasy Technikum Handlowego w ZS 2.

Gimnazjaliści wszelkie formalności muszą załatwić w czerwcu. 7 lipca dowiedzą się, które szkoły średnie przyjęły ich podania.

Poprzedni artykułZłota nutka po raz 22
Następny artykułZ myślą o niepełnosprawnych – dodatkowe zajęcia