Trwają prace przy studzienkach kanalizacyjnych na terenie Lubina. Kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność. Wprowadzono krótkie ograniczenia w ruchu. Zmiany nie są uciążliwe, ale brak uwagi może skończyć się kolizją.

– Są to roboty utrzymaniowe, które wykonujemy co roku. Prace te rozpoczęły się w rejonie Przylesia w okolicy ulicy Wyszyńskiego. Polegają na wymianie i regulacji studzienek kanalizacji deszczowej, które są zlokalizowane w jezdniach. To rutynowe roboty, które wykonujemy systematycznie. Trwają o0ne od jednego dnia do dwóch. Zależy od tego, ile tych studzienek regulujemy i tego, ile czasu potrzeba, by taką studzienkę wyregulować lub wymienić. Prace te prowadzimy ze względów użytkowych. Przy użytkowaniu dróg elementy wyposażenia takie, jak włazy i studzienki ulegają zużyciu, deformują się w stosunku do jezdni. Ich wymiana i regulacja służy bezpieczeństwu i komfortowi użytkowników ruchu. Prace te prowadzimy na terenie całego miasta – tłumaczy Rafał Rozmus naczelnik Wydziału Infrastruktury Urzędu Miejskiego w Lubinie.

W związku z tym kierowcy powinni zachować ostrożność. Firmy wykonujące prace przy studzienkach chwilowo blokują części jezdni. Warto poruszać się pojazdami wolniej niż zwykle.

Poprzedni artykułGdzie te dziewczyny z PRL?
Następny artykułPrzyjdź zobacz – to będzie coś!