Uroczyście uhonorowano koniec warsztatów prowadzonych w ramach projektu Szkoła Liderów. Po 12 tygodniach zajęć ponad 20 uczestników zajęć odebrało certyfikaty. Młodzi ludzie szkolili się jak radzić sobie ze stresem podczas wystąpień oraz jak współpracować z grupą.

„Szkoła Liderów” to projekt Fundacji Sapere Aude i Uczelni Zawodowej Zagłębia Miedziowego w Lubinie, realizowany przy wparciu Starostwa Powiatowego w Lubinie
i Urzędu Miasta w Lubinie. Przedsięwzięcie skierowane było do młodych, zaangażowanych społecznie uczniów szkół ponadgimnalzjalnych . Celem projektu było m.in. ukierunkowanie młodzieży na skuteczne działania w środowisku lokalnym, odkrycie własnych możliwości
i rozwijanie nowych umiejętności przydatnych w codziennym życiu. Istotnym aspektem było przygotowanie uczestników z zakresu radzenia sobie ze stresem związanym z publicznymi wystąpieniami i pracą w grupach.

– Szkoła Liderów” po raz pierwszy organizowana była w murach UZZM w 2008 roku i spotkała się wówczas z bardzo dużym zainteresowaniem – mówi Lucyna Kubis, Kanclerz Uczelni Zawodowej Zagłębia Miedziowego w Lubinie. – W tegorocznych warsztatach, które zainaugurowaliśmy 26 września 2014 r. udział wzięło blisko 20 uczestników, wybranych spośród kandydatów, którzy złożyli swoje CV wraz z opisem dotychczasowej działalności społecznej.

Przez ostatnie 12 tygodni uczestnicy mieli okazję pracować z profesjonalną kadrą akademicką UZZM, która na co dzień zajmuje się poruszanymi na zajęciach zagadnieniami. Nie zabrakło również warsztatów przeprowadzonych w lokalnej telewizji, gdzie każdy mógł spróbować swoich sił przed kamerami.- Warto podkreślić, że przyjęta forma warsztatów trafiła idealnie w ambitną, kreatywną i zgraną grupę, jaką niewątpliwie stali się uczestnicy naszych spotkań – podsumowuje Kanclerz UZZM.

– Wiele z przekazanych wiadomości pozostało w mojej pamięci. Będę starł się wykorzystać je w praktyce. Co ważne, poza odebraniem rzetelnej wiedzy zyskaliśmy nowych przyjaciół. – opowiada Piotr Minkina, absolwent Szkoły Liderów. Tak pomyślnie zakończony projekt zachęca do kontynuacji szkoleń w tej formie, tym bardziej, że w naszym regionie nie podejmuje się podobnych inicjatyw. Na uroczystym zakończeniu zajęć uczestnicy warsztatów otrzymali pamiątkowe certyfikaty wręczone przez Jadwigę Musiał przewodniczącą Rady Powiatu Lubińskiego oraz Lucynę Kubis, kanclerz Uczelni Zawodowej Zagłębia Miedziowego w Lubinie.

Więcej informacji na temat Szkoły Liderów udziela Marta Ambroziak-Sieradzka w UZZM w Lubinie. Można kontaktować się z nią pod numerem telefonu 76 749 89 25 lub mailowo e-mail: promocja@uzzm.pl

inf. UZZM

Poprzedni artykułEmeryci przy wigilijnym stole
Następny artykułKarnawałowy nocny bieg Night Force Run