1 grudnia w poniedziałek rozpocznie się VIII edycja akcji Miedziana Krew organizowana przez grupę OCB’03 i Stowarzyszenie „Zagłębie Fanatyków”. W ubiegłym roku udział w akcji wzięło prawie 150 osób.

Akcja rusza 1 grudnia i potrwa do piątku 5 grudnia. W tym czasie będzie można oddać krew w lubińskim punkcie krwiodawstwa przy ul. Bema od poniedziałku do czwartku w godzinach od 7:30 – 10:45 a w piątek od 7:30 do 16:30.

Jak informuje Stowarzyszenie Sympatyków Zagłębia Lubin Zagłębie Fanatyków, w tym roku do akcji przyłączą się również zawodnicy i pracownicy Zagłębia Lubin, którzy również „podzielą się życiem”. W ramach współpracy z klubem wszyscy, którzy w ramach akcji oddadzą krew będą mogli skorzystać ze specjalnej promocji. Karnet na rundę wiosenną na sektor G będzie można kupić w cenie, jaka przysługuje członkom stowarzyszenia. Zachęcamy również do przynoszenia słodyczy, które przekażemy dzieciom z domów dziecka w naszym regionie. Ich zbiórka będzie prowadzona w punkcie krwiodawstwa, gdzie zostanie wystawiony specjalny karton, do którego będzie można wrzucać przyniesione słodycze. Dodatkowo słodkości będzie można przynieść na sektor G na ostatni mecz rundy jesiennej, 28 listopada o godz. 17:00, a także do sklepu Zagłębia Lubin w Galerii Cuprum Arena.

Akcja Miedziana Krew została zapoczątkowana w 2007 roku. Jej pomysłodawcą była grupa Orange City Boys, która corocznie zachęcała ludzi do oddawania krwi i przekazywania datków dla potrzebujących. Podczas ostatniej edycji krew oddało 147 osób. Był to dotychczasowy rekord, który mamy nadzieję, że zostanie pobity w tym roku – piszą na swojej stronie fanatycy.

Poprzedni artykułTrzy pojazdy, sześć osób w szpitalu – znowu DK3
Następny artykułDzieci załogi KGHM z abonamentem