Uwaga lubinianie – zmiana organizacji ruchu na skrzyżowaniu ulicy Legnickiej i Jastrzębiej na lubińskim Przylesiu. Od poniedziałku 24 listopada droga będąca dotąd tą z pierwszeństwem przejazdu stanie się podporządkowaną.

Ci, którzy jeżdżą na pamięć muszą mieć się na baczności. Osiedlowa ulica Legnicka była dotąd drogą z pierwszeństwem przejazdu. Pojazdy wjeżdżające w nią z ulicy Jastrzębiej i krajowej „trójki” musiały ustępować pierwszeństwa tym poruszającym się ulicą Legnicką.. Od poniedziałku 24 listopada wszystko się zmieni. – Ulica Jastrzębia od Przedszkola była tą z większym natężeniem ruchu. Stąd potrzeba zmian. Od teraz kierowcy jadący ulicą Legnicką będą musieli ustępować pierwszeństwa. To bardzo istotna zmiana, bo jeździ tamtędy sporo samochodów zwłaszcza rano, gdy odwożone są dzieci do pobliskiego przedszkola i szkoły podstawowej. Apelujemy o ostrożność – mówi Jacek Mamiński rzecznik prezydenta Lubina.

Znaki informujące o zmianach zamontowano już kilka dni temu. Szczególnie ostrożni muszą być ci, którzy lubią jeździć na pamięć.

Poprzedni artykułLubińska „dziewiątka” wyróżniona we Wrocławiu
Następny artykułLubinExtra! nr 81