Sobota w Księginicach zapowiada się dość atrakcyjnie. Coroczne święto Kapusty i pieroga zostanie wzbogacone czytaniem fragmentów twórczości H. Sienkiewicza. Poza tym odbędzie się wiele konkursów i zabaw zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych.

Gminny Ośrodek Kultury w Raszówce zaprasza w sobotę 6 września do Księginic na VI Festiwal Kapusty i Pieroga. Będzie to dzień pełen niespodzianek dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Festiwal rozpocznie się już od godz. 12.00 plastycznymi zajęciami plenerowymi m.in.: „Kapuściane nakrycia głowy” – kompozycje z liści kapusty, „Wrześniowy ogródek” – sztuka na asfalcie itp. Od godz. 15.00 zaplanowano czytanie fragmentów „Trylogii” Henryka Sienkiewicza w ramach Narodowego Czytania – ogólnopolskiej akcji publicznego czytania wybitnych polskich dzieł literackich pod patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego.

Od godz. 16.00 wystąpią zespoły Ziemi Dolnośląskiej, odbędzie się również konkurs kulinarny, którego motywem przewodnim będą: kapusta i pierogi. Zorganizowane zostaną również warsztaty lepienia pierogów oraz pokaz robienia sałatek z kapusty.

Również podczas tego dnia od godz.14.00 na strzelnicy w Księginicach rozpocznie się V Otwarty Dolnośląski Turniej Łuczniczy organizowany przez Dolnośląskie Zrzeszenie LZS we Wrocławiu oraz konkurencje rekreacyjno-sportowe prowadzone przez LZS „Iskra” Księginice.

inf. Gmina Lubin

fot.archiwum

Poprzedni artykułBrutalnie pobita i zgwałcona
Następny artykułPobicie i próba gwałtu – AKTUALIZACJA