Seanse filmowe dotyczące jednego z głównych problemów okresu dorastania – poszukiwania własnej tożsamości organizuje sieć kin Helios wspólnie z Gazetą Wyborczą. Dyskusja zainspirowana będzie projekcją filmu „Moja łódź podwodna” w reżyserii Richarda Ayoade’a.
„Kino na Temat” to cykl, którego głównym założeniem jest rozwijanie umiejętności samodzielnej interpretacji u młodych ludzi. Ma on zachęcać do częstszego i chętniejszego wyrażania opinii oraz aktywnego udziału w debatach społecznych. Kwietniowe dyskusje poświęcone będą tematowi niezwykle ważnemu dla każdego dorastającego człowieka – poszukiwaniu własnej tożsamości.
Film „Moja łódź podwodna” to historia z pozoru zwyczajna – zwykły zbuntowany piętnastolatek, nudne miasteczko, dziewczyna, która woli innego, brak przyjaciół… Nic nie jest jednak zwyczajne, jeśli chodzi o wiek dojrzewania. Tak samo Olivera Tate’a – głównego bohatera – do zwyczajnych na pewno zaliczyć nie można. Przemądrzały, z lekka neurotyczny nastolatek, bacznie analizujący otaczającą go rzeczywistość, wprowadza widzów do swego świata i sprawia, że jeszcze długo będą chcieli tam pozostać…
Tematem przewodnim każdego spotkania w ramach cyklu „ Kino na Temat ” ma ważny społecznie temat, do którego nawiązuje wybrany film. Po każdym seansie odbywa się dyskusja z udziałem młodzieży, ekspertów i zaproszonych gości, zakończona głosowaniem nad tezą postawioną na początku spotkania. Jest to doskonała okazja, by pokazać młodym ludziom, że w dobie dynamicznego rozwoju mediów internetowych
i powszechnego dostępu do szybkich informacji, dobry film może być medium, które w interesujący sposób mówi o tematach aktualnych i bliskich młodym.
Kwietniowe spotkania w ramach cyklu „Kino na Temat” będą odbywać się w 31 kinach sieci Helios w całej Polsce. Więcej informacji o godzinach poszczególnych seansów dostępne są na stronie internetowej kina Helios.