To już druga akcja charytatywna Drużyny Szpiku Sitech, która działa od marca ubiegłego roku. 14 lutego w galerii Cuprum Arena odbędzie się impreza pod hasłem „Walentynkowo dla Konrada”. Oprócz zakupu szczególnych upominków będzie można zarejestrować się jako dawca szpiku. Poza tym będzie okazja by pod okiem Przemka Polakowskiego nauczyć się tańca dla zakochanych.

Podczas imprezy będzie możliwość zakupienia upominku dla ukochanej lub ukochanego. Będą to prace wykonane przez uczestnik ów Warsztatów Terapii Zajęciowej ,,Kameleon” i ,,Akademia Życia” ze Stowarzyszenia ,,Dać Nadzieję”. Poza tym przeprowadzona zostanie publiczna zbiórka pieniędzy. Zrobią to wolontariusze Drużyny Szpiku Sitech. To nie koniec działań, jakie zaplanowano podczas tej akcji. Ci, którzy nie mieli dotąd okazji, by zarejestrować się do bazy dawców szpiku, będą mogli to zrobić w trakcie tej imprezy. Radą i pomocą będą służyli członkowie polkowickiej drużyny sportowców, do której o wsparcie zwróciła się rodzina Konrada.

Do czwartego roku życia Konrad był normalnym, zdrowo rozwijającym się chłopcem. Cios przyszedł znienacka i zmienił na jakiś czas życie rodziny w koszmar. Kiedy lekarz pierwszego kontaktu zdiagnozował u Konrada guza m ózgu, nikt nie chciał w to uwierzyć. Uwierzyli , kiedy zapadła decyzja o natychmiastowej operacji w klinice onkologicznej we Wrocławiu. Alternatywą były dwa tygodnie życia chłopca. Na szczęście udało się. To był niemal cud. Usunięty nowotwór miał złośliwy charakter i Konrada poddano niszczącej chemioterapii. Po długim leczeniu udało się pokonać chorobę. Niestety podstępna choroba wróciła do Konrada po 12-latach, dokładnie 14 lutego 2013 z przerzutami do kręgosłupa. Obecnie chłopiec jest po 10 cyklach chemioterapii i po radioterapii – opowiada Marzena Jeziorowska z Drużyny Szpiku – Oprócz udziału w naszej akcji można wspierać Konrada finansowo wpłacając pieniądze na Fundację „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową” ul. O. Bujwida 42 50-368 Wrocław Bank Millenium S.A. 11 1160 2202 0000 0001 0214 2867, z tytułem wpłaty: ” Konrad Pokora” – dodaje Marzena Jeziorowska, która jest o sobą kontaktową w sprawie walentynkowej akcji dla Konrada: tel. 883-355-194 .

Drużyna Szpiku Sitech ma już za sobą jedną akcję charytatywną „Na sportowo dla Kamila” organizowaną wspólnie z klubem fitness Pure w Lubinie. Zespół sportowców z Sitechu, promujących oddawanie szpiku i wspierający chorych ludzi, liczył na początku 10 osób. Dziś jest ich już prawie 30. Przy stworzeniu Drużyny Szpiku załogę Sitechu wspierali sportowcy z KGHM, którzy działają już kilku lat.

Poprzedni artykułSorry, taki mamy „SOR”
Następny artykułNa zimowiskach bezpiecznie?