Kwestia utworzenia oddziału WORD – u w Lubinie była jednym z zagadnień podejmowanych na dzisiejszej sesji rady powiatu. Poza tym mówiono o budżecie starostwa na rok 2014.

– Jesteśmy mocno zainteresowani tym, by oddział WORD funkcjonował w Lubinie. Rocznie ponad 1000 osób z powiatu lubińskiego i mieszkańcy powiatu polkowickiego jeżdżą na egzaminy do Legnicy. Mogliby robić to na miejscu. Czekamy na decyzję Urzędu Marszałkowskiego. Obiecano nam, że będzie pozytywna. Zaplanowaliśmy tę inwestycję przy ZS 2 przy ulicy Szpakowej. W tym celu zagospodarowalibyśmy stare boisko w pobliżu Żurawiej. Pomieszczenia szkolne były już oglądane przez dyrekcję WORD – u. – informuje Adam Myrda. Realizacja tego przedsięwzięcia może mieć miejsce latem tego roku.

Podczas sesji głównym jednak tematem był budżet powiatu lubińskiego na ten rok. Plan finansowy jest prosty: do kasy wpłynie 97, 5 mln złotych z czego 97 milionów zostanie przeznaczone na wydatki, a nadwyżka 500 tysięcy pokryje zadłużenie kredytowe. – Gdyby zapytać starostę polkowickiego czy wojewodę dolnośląskiego, to wszyscy odpowiedzą , że budżet nie jest takim , który byłby wymarzony. Mamy 97 mln a wolelibyśmy, żeby to było 107 mln zł. Trzeba się jednak obracać w takim budżecie, jaki się ma. Postaramy się z niego wyciągnąć jak najwięcej na inwestycje. W tej chwili najbardziej nastawiamy się na inwestycje drogowe. Mam tu na myśli drogę Miłosna – Karczowiska czy Miłosna – Ścinawa, bo są w tak opłakanym stanie. To drogi, które są niezbędne do objazdów w przypadku kolizji na K3. Zaplanowaliśmy wykonanie dokumentacji na ulicę Grottgera w Lubinie, to jest osiedle krzeczyńskie. Mamy w planach inwestycje drogowe w Wielowsi, Ręszowie – mówił o planach powiatu Adam Myrda, starosta lubiński.

Poprzedni artykułKopaliny na sejmowych salach
Następny artykułPolicjanci się podsumowali