Dwanaście osób jechało czterema samochodami, które zderzyły się na drodze krajowej nr 3 w Chróstniku między Lubinem, a Legnicą.

Trzy osoby trafiły do szpitala. Wśród nich są dwie kobiety i mężczyzna. Dwoje poszkodowanych jest z hyundaia accent jadącego na lubińskich numerach rejestracyjnych. Jedna osoba (młoda kobieta) jest z mercedesa vito na poznańskich numerach rejestracyjnych..

Z relacji świadków wynika, że na pasie w kierunku Legnicy samochody zatrzymywały się przed światłami. Najprawdopodobniej kierująca mercedesem vito za późno zaczęła hamowanie i uderzyła w tył hyundaia. Ten uszkodził tył fiata ducato ( na legnickich numerach) i gwałtownie wyjechał na lewy pas ruchu. Tutaj impet pierwszej stłuczki spowodował kolejne zderzenie, tym razem z jadącym od strony Legnicy seatem altea na na tablicach powiatu jeleniogórskiego. Ostatecznie hyundai wylądował na poboczu pasa w kierunku Lubina.

Na drodze szybko wprowadzono ruch wahadłowy. Na miejsce również szybko przybyli policyjni technicy, aby przygotować dokumentację, gdyby okazało się, że obrażenia poszkodowanych są poważniejsze.