W niedzielę w Świdnicy odbył się Świąteczny Charytatywny Turniej Piłki Halowej, którego celem było zebranie środków dla Świdnickiego Domu Dziecka i Chaty „SKSK”. Duży udział w akcji miało Stowarzyszenie Sympatyków Zagłębia Lubin „Zagłębie Fanatyków”.

W turnieju udział wzięły cztery drużyny: Zagłębie Lubin i przyjaciele, Drużyna Polskiej Ekstraklasy, Górnik Wałbrzych oraz Polonia Świdnica i przyjaciele. W składzie Zagłębia wystąpili: Bartosz Iwaniczuk, Arkadiusz Piech, Bartosz Rymaniak, Adrian Błąd, Piotr Azikiewicz, Sebastian Bonecki, Emil Nowakowski, Dobi Enkeleid, Piotr Borys, Kamil Zbroszczyk (wylicytowane miejsce w składzie Zagłębia). Zagłębie w turnieju zajęło drugie miejsce uznając wyższość Górnika Wałbrzych, ale nie wynik sportowy był tego dnia najważniejszy. Chodziło o szczytny cel, jakim było wsparcie podopiecznych miejscowego domu dziecka. Efekt zaskoczył nawet organizatorów, ponieważ zebrano aż 8817 zł! Na wielkość tej kwoty niewątpliwy wpływ miały licytowane pamiątki Zagłębia, które osiągały bardzo wysokie ceny. Czarna koszulka trenera została wylicytowana za 100 euro, piłka z autografami 300zł, a koszulka z autografami osiągnęła cenę 500 zł. Co ciekawe, lubińscy zawodnicy, którzy bardzo chętnie wzięli udział w sportowych zmaganiach, równie chętnie licytowali wystawione pamiątki. Jedna z koszulek trafiła w ręce Bartka Rymaniaka. Podczas turnieju razem z klubem Zagłębie Lubin wyróżniono za wieloletnie wspieranie miejscowego domu dziecka.
I w tym roku lubińscy kibice nie zapomnieli o podopiecznych świdnickiej placówki przekazując 100 smyczek z nadrukiem “Miedziana Świdnica” oraz cztery kartony słodyczy, które były zbierane podczas tegorocznej akcji Miedziana Krew, a także puszkę z zebraną przez kibiców z kwotą 500 zł. – Dziękuję wszystkim osobom prywatnym, firmom za pomoc w organizacji turnieju. Dziękuję oczywiście przybyłym zawodnikom, politykom, przyjaciołom futbolu i kibicom, że tego dnia byliście wszyscy z nami. Szacunek dla fanów Polonii Świdnica, Górnika Wałbrzych i Zagłębia Lubin za fantastyczny doping podczas trwania imprezy. Wielkie dzięki dla „Zagłębia Fanatyków” za wszelką pomoc. Myślę, że w niedzielę wszyscy wspólnie zrobiliśmy naprawdę wielką rzecz. Dzięki wam podopieczni Świdnickiego Domu Dziecka i Chata „SKSK” w Świdnicy będą mogli przeżyć okres Świąt Bożego Narodzenia w sposób godny i radosny, a na ich twarzach pojawi się szeroki uśmiech –mówił Wiesław Żurek, prezes Fundacji „Łączy nas Football”.

info ab, Stowarzyszenie “Zagłebie Fanatyków”, fot. archiwum

Poprzedni artykułWesołych Świąt!
Następny artykułZ Forda strzępy, pasażerowie w szpitalu