Pechowa to była sobota na Kościuszki. W odstępie kilku minut przy tej ulicy doszło do dwóch zdarzeń drogowych. Na pasach potrącono dwie kobiety, kawałek dalej osobówka wjechała w autobus miejski – przekazał nam tuż po godz. 13 czytelnik LubinExtra!

Na pasach przy skrzyżowaniu Kościuszki z Kilińskiego około godziny 13.00 kierujący pojazdem osobowym marki mercedes, jadąc ulicą Kilińskiego w kierunku Paderewskiego potrącił dwie kobiety. Jedna z pań została tylko zaczepiona lusterkiem. Nie odniosła obrażeń i udała się do domu. Druga z kobiet trafiła do szpitala. Po opatrzeniu zwolniono ją do domu. – Kierowca był trzeźwy. Zdarzenie zakwalifikowano jako wypadek. Trwają czynności ustalające co było przyczyną wypadku i kto w nim zawinił – informuje Jan Pociecha z KPP Lubin.

Drugie zdarzenie miało miejsc kilka minut później, na następnym skrzyżowaniu. 24 – letnia kobieta prowadząca pojazd marki toyota wyjeżdżała z ulicy Księcia Ludwika. Nie zachowała ostrożności i wjechała w autobus miejski, jadący ulicą Kościuszki w stronę Skłodowskiej. Kobietę ukarano mandatem w wysokości 1000 złotych. Nie otrzymała punktów karnych, bowiem nie była obywatelką Polski. Informacje o zdarzeniach drogowych na ul. Kościuszki otrzymaliśmy od Czytelnika LubinExtra!
Fot. Czytelnik LubinExtra!/Marzena Machniak