Szkoła Podstawowa nr 8 w Lubinie 3 grudnia obchodziła 10. rocznicę nadania imienia odkrywcy złóż miedzi Jana Wyżykowskiego. Uroczysta akademia z udziałem wielu znamienitych gości, była również znakomitą okazją do przyjęcia pierwszaków w poczet uczniów szkoły.

Pierwszoklasiści przygotowywali się długo i starannie, poznając tradycję i historię szkoły. W scenerii królewskiego dworu, w otoczeniu postaci z bajek, uczniowie dzielnie zdawali kolejne testy sprawdzające ich gotowość do bycia pełnoprawnym uczniem Ósemki. Była to świetna okazja, aby sprawdzić znajomość bajek czy wykazać się refleksem oraz odwagą w czasie pierwszego publicznego występu. Akt ślubowania na sztandar szkoły oraz pasowania każdego pierwszoklasisty był uroczystym podsumowaniem zmagań. Nie zabrakło także prezentów, które dla najmłodszych uczniów przygotowali starsi koledzy.

Ponadto pierwszoklasiści – reprezentanci Szkoły, której patronem jest odkrywca miedzi, mogli wykazać się przed publicznością tradycyjnym skokiem przez skórę. Choć niektórym trzęsły się kolana, wszyscy zdali egzamin celująco i zostali symbolicznie przyjęci do górniczej braci.

Fot: SP nr 8