Ksawery oszczędza powiat Lubiński. Na terenie naszego regionu porywisty wiatr nie wyrządził większych szkód. Strażacy interweniowali cztery razy.

Porównując naszą sytuację do reszty kraju, można powiedzieć, że jest spokojnie. Warunki pogodowe nie zmusiły strażaków do wielokrotnych wyjazdów – W nocy mieliśmy 4 zdarzenia, do których byliśmy wzywani. Były to interwencje związane z usuwaniem powalonych drzew i konarów z jezdni. Zobaczymy jak rozwinie się sytuacja. Prognozy pogody na dzień dzisiejszy przewidują dalsze silne podmuchy wiatru. W razie czego jesteśmy w pełnej gotowości. Oprócz zastępów z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Lubinie do ewentualnych zdarzeń będą kierowane Ochotnicze Straże Pożarne, których w chwili obecnej jest 18 na terenie powiatu – mówił bryg. Cezary Olbryś z PSP w Lubinie.

Pomni doświadczeń sprzed kilku lat, gdy latem kilkuminutowa wichura zniszczyła kilka pojazdów apelujemy do kierowców, by nie parkować swoich aut pod drzewami oraz liniami wysokiego napięcia. Złamane, spadające konary mogą wyrządzić sporo kosztownych zniszczeń.

fot. archiwum