Uroczysta Akademia Barbórkowa w wykonaniu uczniów SP 9 w Lubinie wzruszyła górników, którzy wzięli w niej udział. Tatusiowie i dziadkowie, pracujący w kopalniach obejrzeli program artystyczny w wykonaniu swoich dzieci i wnuków.
Wiele uśmiechów, gromkie brawa, duma i łzy ocierane ukradkiem – takie emocje i reakcje wśród widów wzbudzili mali artyści z klas III b i III c lubińskiej „dziewiątki”. Uczniowie od tygodnia przygotowywali swój występ. Odśpiewali hymn górniczy, tańczyli, recytowali wiersze, składali życzenia. Na scenie prezentowała się również Święta Barbara, patronka górników. Były kolorowe stroje, mundury górnicze i czaka z pióropuszami.
Tatusiowie pękali z dumy, bo ich dzieci składy hołd ludziom ciężkiej pracy pod ziemią. – Staramy się pokazywać dzieciom wartość ciężkiej, ludzkiej pracy, a praca górnika w naszym regionie do takiej należy i jest szczególnie ważna – mówiła dyrektor szkoły, Elżbieta Sikora – Pokazujemy uczniom wartość każdej pracy, nad którą powinniśmy się zatrzymać i mieć szacunek – dodawała dyrektor.

Poprzedni artykułInsignia juz poluje na kierowców
Następny artykułLubinExtra! nr 57