Dla tych bardziej wybrednych, których prosta sztuka nie zadowala, jest jeszcze szansa na obejrzenie ciekawej wystawy Pablo Picassa „Grafika nieokiełznana”. Ci, którzy chcą zwyczajnie popatrzyć na proste i piękne ujęcia codzienności Wzgórze Zamkowe zaprasza na wystawy w Galeriach „Medicus” i „Na Bema”.

To już ostatni tydzień wystawy Pabla Picassa pt.”Grafika nieokiełznana”. Ekspozycja jest możliwa do obejrzenia w Galerii Zamkowej do 10 listopada. Można tam zobaczyć prace graficzne jednego z najwybitniejszych artystów XX wieku, Pabla Picassa. Jak zapewniają pracownicy Wzgórza Zamkowego „był on niezwykle charyzmatycznym twórcą, o nietuzinkowym temperamencie, uprawiający różnorakie dziedziny sztuki. Stylistyka wystawy jest bardzo różnorodna – od postkubistycznej deformacji, poprzez realistyczny monumentalizm form, aż po ascetyczną kreskę. Wystawę dopełnia czarno-biała litografia i portret z autografem artysty. Wystawa składa się z około 70 prac artysty.“ Na wystawę można się wybrać nie tylko indywidualnie, ale też w grupie zorganizowanej. Wystarczy zadzwonić pod numer telefonu 76 749 69 69 (wewnętrzny 12) i dokonać zapisu.

Ponadto, w galerii „Medicus“ można podziwiać pokonkursową wystawę fotografii Kwiaty 2013. Składa się ona z 14 plansz, na których zaprezentowane zostały zarówno prace nagrodzone, jak i pozostałe, wybrane z nadesłanych zgłoszeń. Wystawę można podziwiać od 29 października 2013 w Galerii MEDICUS, przy ul. Leśnej w Lubinie.

Jeśli komuś znudziła się jesień za oknem, może spojrzeć na obrazy złotej pory roku uchwycone okiem fotografa Macieja Madejszy. „Jesień z bliska“ to 14 plansz, które można obejrzeć na parterze szpitala przy ulicy Bema w Lubinie.
fot. Marzena Machniak, Wzgórze Zamkowe

Poprzedni artykułIII edycja konkursu „Literacki debiut roku” też dla lubinian
Następny artykułDachowanie przed pieszymi