Do 40 osób wzrosła liczba kiboli zatrzymanych po wczorajszej bijatyce w pobliżu Stadionu Zagłębia w Lubinie. Przypomnijmy kibole Śląska Wrocław przyjechali do Lubina najwyraźniej wyrównać rachunki z fanami Zagłębia. Choć było ich najprawdopodobniej około 80 i tak musieli odpuścić. Interweniowała policja, która błyskawicznie zaprowadziła porządek wśród agresywnych uczestników zdarzenia.

Zarzuty dla pseudokibiców, a raczej zwykłych bandytów są proste: udział w nielegalnym zbiegowisku, którego uczestnicy dopuścili się zamachu na inną osobę lub mienie. Dodajmy, że do bijatyki w której bezpośredni udział brało około 40 osób doszło w pobliżu Stadionu w rejonie drogi krajowej nr 3, w okolicach przejścia podziemnego. W wyniku podjętej natychmiast przez policjantów interwencji, funkcjonariusze zapobiegli eskalacji zagrożenia. Już w trakcie interwencji zatrzymano 12 osób. Dzisiaj do godz 18 ich liczba wzrosła do 40. – Nad sprawą pracują policjanci z wielu komend powiatowych i komisariatów. Kolejni uczestnicy wczorajszego zdarzenia są dowożeni do Lubina – informuje Jan Pociecha, oficer prasowy lubińskiej policji.

Zatrzymanym w zależności od ich udziału w bijatyce mogą grozić kary do 3 lat pozbawienia wolności. Wobec kilkunastu najbardziej agresywnych osób policja zapowiada wnioski o tymczasowe areszty.

Fot: KPP Lubin

Poprzedni artykułCzy to była ustawka? Pseudoderby ze Śląskiem (AKTUALIZACJA)
Następny artykułWszystkich Świętych – okazja na jazdę po pijaku