SP 9 w Lubinie otrzymała certyfikat “European Language Laben 2013”. Dziewiątka jest teraz jedyną szkołą na terenie Dolnego Śląska, która posiada tak ważny w Unii Europejskiej dukument. W konkursie starotwało 90 wniosków. Jury wybrało tylko 25.

„European Language Label – podziel się pasją do języka!” to konkurs, który odbywa się już po raz 12. W Polsce organizuje go Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji i Ministerstwo Edukacji Narodowej. SP 9 zgłosiła projekt pt. “Szkoła tworzy muzykę, muzyka tworzy szkołę”. Brali w nim udział uczniowie klas IV – VI. W ramach programu dzieci odbywały szereg zajęć związanych z muzyką twórców niemieckojęzycznych, pojechały na wycieczkę do Drezna, przygotowały też spektakl, który został wyróżniony na przeglądzie teatrów szkolnych. Koordynatorem projektu była Agnieszka Lemmer, nauczyciel języka niemieckiego w SP 9. – Certyfikat European Language Laben 2013 jest dla nas bardzo ważnym wyróżnieniem. Możemy posługiwać się logo Europen Language we wszystkich oficjalnych dokumentach szkolnych. Potwierdza, że w naszej szkole pracują nauczyciele z pasją, którzy potrafią motywować i inspirować uczniów do rozwijania nie tylko zdolności językowych, ale również uczą uczniów kreatywności, zdobywania wiedzy na temat dziedzictwa kulturowego Europy. Potwierdza, że poziom nauczania języków obcych w naszej szkole jest na bardzo wysokim poziomie i odpowiada standardom europejskim. To nas bardzo cieszy, ale też jest zobowiązaniem do dalszej twórczej pracy, nie tylko w nauczaniu języków obcych – mówi Elżbieta Sikora, dyrektor SP 9. Obok lubińskiej „dziewiątki” w szeregach zwycięzców znalazły się: Wydział Prawa Uniwersytetu w Białymstoku, Instytut Głuchoniemych im. Jakuba Falkowskiego w Warszawie, Worldwide School Sp. z o.o. w Warszawie, English Empire w Piasecznie, XI Liceum Ogólnokształcącemu w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 19 we Wrocławiu, Zespół Szkół Uniwersytetu Mikołaja Kopernika Gimnazjum i Liceum Akademickie w Toruniu, Gimnazjum nr 1 im. Józefa Wybickiego w Lęborku, Zespół Szkolno – Przedszkolny w Studzienicach.

Poprzedni artykułMotocyklem w forda
Następny artykułRzut oka na 50 lat historii