Strażacy solidnie napracowali się, aby nie dopuścić do rozprzestrzeniania ognia. Pożar objął mieszkanie na piętrze jednego z budynków w Ścinawie. Ogień przedostał się przez strop na strych, ale tu został stłumiony.

Strażacy zostali wezwani o godz 19.26. Pierwsza na była miejscowa OSP Ścinawa. Potem dojeżdżały kolejne jednostki z PSP Lubin i OSP Tymowa. Do akcji zadysponowano w sumie 5 jednostek gaśniczych, bo w pierwszej chwili sytuacja nie wyglądała najlepiej. Pożar w mieszkaniu na piętrze wybuchł w zwartej zabudowie. Budynek, w którym wybuchł ogień sąsiaduje z dwoma innymi zamieszkałymi kamieniczkami. Strażacy przyznają, że gdyby wezwanie było o kilka minut później dach pokryty papą poszedłby z dymem, a akcja byłaby znacznie poważniejsza.

Ogień strawił mieszkanie, jego wyposażenie i stolarkę okienna i drzwiową. Ostatecznie straty nie są duże, gdyż wezwanie do pożaru nastąpiło dość szybko. Strażacy opanowali ogień, który przeszedł przez strop nad mieszkaniem i już pojawił się na strychu. Nie dopuścili tym samym do zajęcia się dachu pokrytego papą. W trakcie akcji z budynku wyniesiono butlę gazową, ale druga mniejsza – turystyczna – zdążyła eksplodować. Nikomu nic się nie stało. Przyczyny pożaru na razie nie są znane.

Ostatecznie strażacy zakończyli pracę po 3 godzinach. W akcji brały udział dwie jednostki OSP Ścinawa, dwie z OSP Tymowa, oraz zawodowa straż z Lubina.

Poprzedni artykułAbonent ma wyłączony telefon?
Następny artykułKradł i wpadł