1855 złotych udało się zebrać w trakcie VI edycji koncertu charytatywnego dla Ireny Michalak zebrano. Pieniądze przekazali mieszkańcy Lubina, oraz społeczność ukraińska i łemkowska. Pieniądze zostaną przeznaczone na leczenie Ireny Michalak z Legnicy.

Ze sceny popłynęły dźwięki muzyki klasycznej, ludowej , współczesnej – popowej i rockowej. Podczas 1855 zł wolnych datków. Irenka, która nigdy nie opuściła żadnego koncertu, jaki był dla niej organizowany w naszym mieście, nie kryła wzruszenia. Dla niej to nie tylko finansowe wsparcie leczenia, ale tez duchowa podpora i budowa nadziei, że kolejne zabiegi i rehabilitacja pozwolą jej wrócić do zdrowia.
– My wierzymy i będziemy co roku się spotykać, zapraszać na scenę tych którzy chcą z dobroci serca dołożyć swoją cegiełkę do leczenia Ireny. Wydarzenie to jest jednocześnie okazją do jednoczenia się, celebrowania własnej kultury, języka, pieśni i tańca, asymilującej się z roku na rok społeczności łemkowskiej i mieszkańców pochodzenia ukraińskiego – mówi Ksenia Dowhań-Domańska.
Organizatorzy koncertu dziękują Dyrekcji CK Muza za możliwość organizowania tego przedsięwzięcia, a w szczególności wszystkim artystom, którzy zgłaszali chęć swojego udziału już na początku tego roku. Wsparcia przedsięwzięciu udzielili również księża Cerkwi Greckokatolickiej i Cerkwi Prawosławnej w Lubinie, którzy zachęcali do udziału w kulturalnym wydarzeniu.
Koncert Charytatywny dla Ireny Michalak odbył się w niedzielę w sali kameralnej CK Muza.

Wystąpili:
– Dziecięcy Zespół Łemkowski z Liśca “Żajworonky” pod opieką Witolda Klocka w repertuarze ludowych przyśpiewek łemkowskich.
– Natalia Herejczak, uczennica IV klasy PSM I st. w Lubinie zaprezentowała utwór Gawot ” Tamburyn” Jeana Pfilipa Rameau, w towarzystwie akompaniatorki Lidii Rynkal.
– Zespół Wokalno-Instrumentalny ” Dyki Bdżoly ” Z Zespołu Szkół Ukraińskich w Legnicy w repertuarze ludowych śpiewanek ukraińskich we współczesnej popowo-rockowej aranżacji.
– Bracia Szejko z Ukrainy- uczniowie Liceum Ukraińskiego w Legnicy na Saksofonach zaprezentowali Utwór Hello Bayonce.
– Anastazja Kruczek uczennica IV Klasy Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Lubinie w utworze Concertino D-dur Kochlera z towarzyszącym akompaniamentem Pani Lidii Rynkal.
– Formacja Taneczna ” HoryCwit” Zespołu Szkół Ukraińskich w Legnicy zaprezentowało wiązankę tańców ukraińskich.
– Aleksandra Merena, wielokrotnie nagradzana uczennica PSM I st. w Lubinie w repertuarze klasycznym
– Natalia Tatuśko, Absolwentka klasy skrzypiec PSM I stopnia w Lubinie, a zarazem uczennica już PSM II Stopnia w Legnicy wykonała ” Czardasza” Vittorio Montiego.
– Gwiazda tego popołudnia, Zespół Pieśni i Tańca z Przemkowa ” Lastiwoczka”, znany również poza granicami kraju, zdobywca brązowej ciupagi na Międzynarodowym Festiwalu Ziem Górskich w Zakopanem, zaprezentowali wiele tańców i przyśpiewek łemkowski. Przyjęci na scenie w CK Muza owacjami widowni, obiecali, że nie był to ostatni raz gdy wspierają Irenę Michalak tu w Lubinie.

Autor: (pit), fot od organizatora. Autor: Janusz Mróz

Poprzedni artykułPo pijaku na czerwonym (FILM)
Następny artykułAbonent ma wyłączony telefon?