Jeden z ostatnich wakacyjnych wyjazdów odbyli mieszkańcy gminy Rudna. Chobieński Ośrodek Kultury podbił Karpacz i zdobył Śnieżkę.

Nasza grupa była jedną z wielu, która tego dnia odwiedziła ten magiczny zakątek Polski. Większość już po raz kolejny, ale byli też wśród nas i tacy, którzy po raz pierwszy zdobywali królową Karkonoszy – Górę Śnieżka 1602m n.p.m – pisze do redakcji LubinExtra! – organizator wyjazdu.

Zdobycie Śnieżki nie jest łatwym zadaniem, biorąc pod uwagę: wiek uczestników i ich możliwości fizyczne, jednak wszyscy, którzy wyruszyli z Chobieni pokonali trudności i mogli korzystać na szczycie nie tylko z doskonałej pogody, ale i rewelacyjnej widoczności.

Górska wycieczka była zorganizowana z przewodnikiem. Ryszard Kuc, przewodnik, wspinaczkę nagrodził wspaniałymi widokami na Równię pod Śnieżką, która przypomnijmy porośnięta jest kosodrzewiną.

– Szczególnie przyjemnym widokiem dla naszej zmęczonej grupy była siatka ścieżek, która z dumą i wielkim wysiłkiem została przez nas pokonana. Z ogromną satysfakcją spoglądaliśmy w dół góry, gdzie wspinaliśmy się po tych krętych ścieżkach, po których widać było bardzo małe postacie turystów, zabudowania domów i ośrodków w Karpaczu i okolicach – relacjonuje Irena Żyła z ChOK-u w Chobieni.

Poprzedni artykułReferendum po nowemu?
Następny artykułMierni, ale wierni?