Postępują prace przy rewitalizacji Parku Wrocławskiego. Gotowe są niemal wszystkie place zabaw. Trwa nasadzanie nowych roślin. Gotowa jest też część ogrodzenia przy Zimnicy.

Pogoda sprzyja wykonawcy, więc prace postępują w dobrym tempie. W parku niektóre jego części są już gotowe. Tak jest w bezpośrednim sąsiedztwie dawnego amfiteatru. Tutaj wykonano już nowe nasadzenia i zakończono budowę alejek. Jest też nowy trawnik, który tak jak wiele innych miejsc parku jest regularnie podlewany.

Do Lubina dotarły tez kolejne dinozaury. Jest już w sumie pięć z planowanych kilkunastu. Na obrzeżach tej największej w mieście oazy zieleni od strony rzeczki Zimnicy stoi już spora część ogrodzenia parku. Przypomnijmy, że obiekt będzie w całości ogrodzony, ale władze miasta nie planują wprowadzania płatnych wejściówek.

Wg pierwotnych planów rewitalizacja parku miała zakończyć się jesienią tego roku. Jednak z dostępnych informacji wynika, że stanie się to dopiero na wiosnę przyszłego roku. Dodajmy, że w planie jest wybudowanie na terenie parku ptaszarni. Miasto zarezerwowało na ten cel dodatkowe pieniądze w kwocie 6 mln zł. Jeżeli dojdzie do budowy ptaszarni całkowity koszt zmiany wizerunku parku pochłonie około 16 mln zł.

Poprzedni artykułSyf pod śmietnikami
Następny artykułSzukają rabusia