Niemal 45 tys. ton śmieci komunalnych z Wrocławia trafiło w ubiegłym roku do Lubina. Informacje zdobyło stowarzyszenie Nowy Lubin.


Liderem odbierania wrocławskich śmieci w Lubinie jest spółka Ekopartner, do której powstania z udziałem miasta poprzez spółkę Mundo dopuścił prezydent Lubina Robert Raczyński. Przypomnijmy, że to ta sama firma, która uruchomiła koło wysypiska śmieci kompostownię, która przez niemal rok skutecznie uprzykrzała smrodem życie mieszkańców m.in. Przylesia i Zalesia.
Z informacji uzyskanych we wrocławskim magistracie wynika, że w Lubinie śmieci z Wrocławia przyjmuje nie tylko należąca do miasta spółka Mundo, ale również prywatna „kompostownia”. W 2011 roku do spółki Ekopartner przywieziono 22 tys. ton śmieci i tyle samo do Mundo. Razem daje to zawrotną ilość 44 tys. ton śmieci z Wrocławia, które trafiły do Lubina.
Podobna ilość trafiła do naszego miasta również w ubiegłym roku, tyle, że więcej przyjęła prywatna firma (kompostownia) – 31 tys. ton. Bezpośrednio na miejski śmietnik wjechało natomiast – 14 tys. ton. To dało łącznie kolejny rok, w którym do Lubina z Wrocławia trafiło niemal 45 tys. ton śmieci. Dodajmy, że ta ilość jest niemal dwukrotnie większa w skali roku niż ilość śmieci „wyprodukowanych” przez lubinian.

Poprzedni artykułSklepikarze za zakazem w niedzielę
Następny artykułDla pielęgnacji ciała