W ciągu dziesięciu minut zatrzymali dwóch kierowców autobusów, którzy kierowali nimi na podwójnym gazie.


Niemałe zdziwienie przeżyli funkcjonariusze lubińskiej drogówki, kiedy w ubiegły czwartek na terenie powiatu lubińskiego prowadzili akcje alkohol i narkotyki. Pod lupę wzięto m.in. autobusy. Około godz 5.30 rano u dwóch kierowców wykryto, że jadą na podwójnym gazie.
Pierwszy z kierowców 48 – letni mieszkaniec Polkowic został zatrzymany o godz. 5.35 miał blisko 0,4 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna po dowiezieniu pracowników do jednego z zakładów pracy w drodze powrotnej został zatrzymany na drodze krajowej nr 3. Kolejny kierowca 64 – letni mieszkaniec Lubina widząc, że policjanci kontrolują autobusy po wysadzeniu pasażerów postanowił zmienić trasę przejazdu, aby uniknąć kontroli. To mu się nie udało, bo na trasie, którą wybrał również był patrol. W trakcie kontroli badanie wykazało u niego blisko promil alkoholu w organizmie.
Obaj Panowie musieli oddać policjantom prawa jazdy. Pierwszemu grozi kara grzywny i utrata prawa jazdy. Drugiemu kara pozbawienia wolności do lat dwóch.
Podczas całej akcji policjanci sprawdzili trzeźwość 659 kierowców, z czego 5 zdecydowało się kierować pojazdami na podwójnym gazie.

Poprzedni artykułWyłudzał towar w sklepach
Następny artykułTrzypasmówką do Polkowic