Wydarzenia Polsatu zainteresowały się przejściem dla pieszych, które prezydent Lubina bezprawnie zablokował. Materiał w dowcipny sposób pokazuje działanie Raczyńskiego. Szczególnie polecamy wypowiedź prezydenckiego doradcy…

Telewizja Polsat w głównym wydaniu Wydarzeń wczoraj o godz. 18.50 pokazała Lubin i najsłynniejsze w regionie przejście dla pieszych, które prezydent Lubina bezprawnie zamknął dla mieszkańców, po tym, jak samochód potrącił na nim bliską mu osobę.
Prezydent przed kamerą Polsatu nie wystąpił i nie wytłumaczył osobiście dlaczego w bezczelny sposób łamie prawo i utrudnia życie mieszkańcom Lubina, zagradzając metalowymi barierkami dostęp do legalnego przejścia dla pieszych.
Z ust doradcy prezydenta (utrzymywanego za pieniądze podatników kolegi szefa miasta) Ignacego Pięty (były wójt Mściwojowa) w Polsatowskich Wydarzeniach usłyszeliśmy niewiarygodną historię powodów łamania prawa przez prezydenta. – Jeżeli mamy niewypał to zastanawiamy się czy to jest niewypał – bomba lotnicza, czy pocisk artyleryjski? Czy podejmujemy działania aby skutki, ewentualne skutki zadziałania tego wybuchu były jak najmniejsze. Pan prezydent postąpił, jak żołnierz, jak saper – mówi Ignacy Pięta tłumacząc postawienie barierek na przejściu.
I o ile już w tym miejscu pojawiają się wątpliwości co do sensu tej wypowiedzi, na antenie telewizji padają kolejne słowa – Osoba inteligenta widząc ograniczenie nie przejdzie – stwierdza prezydencki doradca.
Wypowiedź pozostawiamy bez komentarza polecając materiał przygotowany przez dziennikarzy Polsatu.

http://www.ipla.tv/2013-03-11-cyrk-z-zebra/vod-5667592