Mężczyzna leżał w centrum Lubina, okazało się, że został napadnięty przez cztery osoby. Wszystkie zostały już zatrzymane.

W sobotę po dyżurny lubińskiej policji otrzymał zgłoszenie od ratowników pogotowia o leżącym mężczyźnie. Na miejsce przyjechali funkcjonariusze prewencji. Okazało się, że lubinianin został został zaatakowany przez czterech sprawców. Grozili mu niebezpiecznym narzędziem, a następnie pobili i okradli.
Policyjne patrole mając rysopis sprawców rozpoczęły poszukiwania bandytów. W międzyczasie wpłynęło kolejne zgłoszenie o czterech napastnikach, którzy zaatakowali kolejny raz. Tym razem nic nie ukradli, a w trakcie przeszukiwania terenu przez policjantów zostali zauważeni i chcieli uciekać. Dwóch w ręce stróżów prawa wpadło od razu. Pozostali w ciągu następnych dwóch dni.
Policjanci wyjaśniają przyczyny dwóch zdarzeń. Przypomnijmy, że za rozbój i usiłowanie rozboju trzech 19 – letnich mieszkańców Lubina może trafić za kratki nawet na 15 – lat. Ostatnim 16 – letnim sprawcą zajmie się Sąd dla Nieletnich.
Na wniosek prokuratora Sąd zastosował wobec trzech dorosłych sprawców środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego aresztu. Nieletni trafił do policyjnej izby dziecka.

Poprzedni artykułPościg za pijanym recydywistą (Video)
Następny artykułLubinExtra! nr 37