Gmina Lubin przeznaczyła 300 tys. zł na uruchomienie dodatkowych kursów komunikacji zbiorowej. Do końca ferii kursują dwie dodatkowe linie.


Na wniosek wójt gminy Lubin, PKS uruchomił w okresie ferii (od 28.01.2013 do 8.02.2013) dwie dodatkowe linie 104 i 105. Linia 104 biegnie przez Buczynkę Miłoradzice, Raszową, Osiek do KGHM-u, natomiast linia 105 prowadzi od Bukownej prze Lisiec, Zimną Wodę, Wiercień, Karczowiska, Raszówkę, Gorzelin, Chróstnik do Lubina z przystankiem końcowym KGHM.
Dodatkowe połączenia uruchamiane są co roku podczas ferii oraz wakacji, kiedy to nie kursują autobusy przewożące dzieci do szkoły, z których również korzystają mieszkańcy gminy. Dodatkowe kursy mieszczą się w ramach rocznego limitu 290 tys. km jakie mogą zgodnie z porozumieniem z miastem przejechać autobusy po terenie gminy. Nie ma możliwości uruchomienia nowych linii wykraczających poza przydzielony limit kilometrów.
W ciągu roku za wszystkie przewozy na swoim terenie gmina Lubin płaci do kasy miasta 2 mln zł., do której dodatkowo wpływają opłaty za bilety ponoszone przez podróżnych.

Poprzedni artykułNa Walentynki z kijami po Ścinawie – video
Następny artykułStłuczka na Hutniczej