Ma siedem lat, a przebył już wiele operacji związanych z wadami wrodzonymi. – Kocham świat i ludzi. Obiecuję, że będę się starał, bym mógł w przyszłości radzić sobie sam. Wasza pomoc jest bezcenna – pisze Bartosz.

Bartosz cierpi na różne wrodzone wady. Wśród nich rozszczep podniebienia miękkiego, przepuklina pępkowa, dreny do prawego i lewego uszka . Ponadto Bartosz ma problemy z wadą wzroku, obniżoną koordynacją wzrokowo – ruchową, cierpi również na wadę wymowy. Do tego dochodzi skolioza kręgosłupa prawo i lewostronna bardzo źle rokująca. Bartosz w liście, który trafił do naszej redakcji pisze – Jestem radosnym chłopcem, kocham świat i ludzi. Intensywna rehabilitacja i mnóstwo ćwiczeń ruchowych sprawiają mi pomoc. Umiem komunikować się ze światem za pomocą gestów i wyczytywania z ust. Mam problemy z wykonywaniem czynności manualnych, to jednak bardzo się staram wykonywać powierzone mi zadania. Pracuje ze mną nie tylko mama ale mnóstwo osób. Uczęszczam na rehabilitację, logopedię.
Bartosz nie słyszy dlatego ważna jest praca poprzez zabawę z surdopedagogiem. Uczęszcza też na zajęcia grupowe nad nadpobudliwością. – Odwiedzam okulistę, ortopedę, logopedę, neurologa, psychologa, chirurga, foniatrę. Wyjeżdżam na turnusy rehabilitacyjne, które choć kosztowne przynoszą bardzo duże efekty. Czeka mnie długa i kręta droga. Obiecuję, że będę się starał, bym mógł w przyszłości radzić sobie sam. Zrobię to dla rodziców, rodzeństwa i dla Was. Za pośrednictwem moich Rodziców proszę Was o pomoc. Oni razem ze mną walczą o to, abym mógł samodzielnie funkcjonować, mówić i ciągle się rozwijać. Wasza pomoc jest bezcenna – pisze Bartosz.
Rodzice, którzy skontaktowali się z naszą redakcją nie ukrywają, że darczyńcy dają im poczucie bezpieczeństwa, siłę i wiarę w lepsze jutro. – Dzięki Wam możemy zapewnić Bartoszowi wszechstronną rehabilitację, gdyż sami nie jesteśmy w stanie pokryć wszystkich wydatków. Gorąco wierzymy, że Wasze serca odpowiedzą na nasz apel.

OOP Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „TETRUSEK”
KRS: 0000304472
Volkswagen Bank Polska S.A.
88 2130 0004 2001 0456 3391 0001
na rzecz Bartosz 1103 Urda

KONTAKT Z RODZICAMI: olga1103@wp.pl

Poprzedni artykułPomocnicy Eli Olszowiak
Następny artykułZamiast do nocnego wpadł do zamkniętego