Trzech mieszkańców Legnicy podejrzanych jest o kradzieże gier na konsolę. Upatrzyli sobie sklep z którego za każdym razem wynosili gry o wartości około tysiąca złotych.

Od sierpnia br. w jednym ze sklepów nieznani sprawcy dokonywali kradzieży gier na konsole. Za każdym razem wynosili towar wart około tysiąca złotych. 26 listopada br. personel sklepu zauważył jak jeden ze nich dokonuje kolejnej kradzieży. Gdy pracownicy usiłowali go zatrzymać mężczyzna próbował uciec. Nieskutecznie w ujęciu pomogli klienci sklepu. Trafił do policyjnego aresztu.
Na podstawie zapisu monitoringu oraz w wyniku pracy operacyjnej policjanci z wydziału kryminalnego ustalili i zatrzymali dwóch kolejnych sprawców. Okazali się nimi również mieszkańcy Legnicy.
Mężczyźni, co najmniej pięciokrotnie dokonywali kradzieży gier. Schemat za każdym razem był ten sam. Dwóch z nich wchodziło do sklepu i zagadywało obsługę a trzeci w tym czasie dokonywał kradzieży. Skradzione gry sprawcy chowali w specjalnie przygotowanej torbie, której użycie pozwalało przejść im przez specjalne bramki bez uruchomienia alarmu.
Cała trójka trafiła do policyjnego aresztu. Dwaj siedemnastolatkowie i dziewiętnastolatek odpowiedzą za kradzież, za co może im grozić kara do pięciu lat pozbawienia wolności. Pokrzywdzony skradziony towar wycenił na kwotę blisko pięć tysięcy złotych.

Poprzedni artykułPolicyjny wirus?
Następny artykułPotrącił rowerzystę…