Prokuratura sprawdza, czy w lubińskiej policji doszło do mobbingu. Pod lupę wzięto Wydział Ruchu Drogowego. Doniesienie w tej sprawie złożyła jedna z policjantek.

Sprawa została zgłoszona kilka dni temu. Prokuratura nie ujawnia szczegółów śledztwa. Wiadomo, że doniesienie złożyła jedna z policjantek ruchu drogowego. Dotyczy ono naczelnika tego wydziału i związane jest z przekroczeniem uprawnień.

Mówi Liliana Łukasiewicz, rzeczniczka prokuratury okręgowej w Legnicy.

Przekroczenie związane jest z tzw mobbingiem. Dotychczas przesłuchano zgłaszającą zdarzenie policjantkę

Prokuratura planuje dalsze przesłuchania – Na pewno będzie to naczelnik wydziału, a także pozostali pracownicy wydziału – mówi Łukasiewicz i dodaje -zabezpieczone zostaną również dokumenty.

Policja potwierdza, że do komendanta wpłynęła skarga na przełożonego. – Jako policja nie rozpatrujemy tej skargi. Została ona przekazana do prokuratury, aby nie było wątpliwości co rzetelności postępowania – mówi Jan pociecha rzecznik lubińskiej policji.

Policjant nic więcej nie chce dodać. Z naszych informacji wynika, że sprawa mobbingu może mieć związek ze sposobem planowania służb i kierowania funkcjonariuszy w takie a ni inne miejsca do patrolowania. Mówimy tu zarówno o służbach zmotoryzowanych jak i pieszych, bo takie policjanci ruchu drogowego również wykonują.

Poprzedni artykułKinowe premiery
Następny artykułLubinExtra! nr 31