Fani Zagłębia Lubin przeanalizowali sytuację, do której doszło tydzień temu we Wrocławiu. Wydano specjalne oświadczenie.

“W związku z wydarzeniami, jakie miały miejsce podczas meczu derbowego, Stowarzyszenie Sympatyków Zagłębia Lubin “Zagłębie Fanatyków” pragnie poinformować, iż pokryje straty materialne jakie zostały wyrządzone w pomieszczeniach na stadionie we Wrocławiu. Pokrycie odpowiednio wyliczonej szkody zostanie dokonane po sporządzeniu rzeczowej wyceny przez organizatora imprezy masowej, przy udziale przedstawicieli klubu Zagłębie Lubin.

Odnosząc się także do oświadczenia klubu Śląsk Wrocław S.A. pragniemy podkreślić, iż zakaz uczestnictwa w następnych derbach nie wywołuje u nas zdziwienia, tym bardziej nie wywołuje poczucia żalu. W momencie wybudowania stadionu we Wrocławiu przez około rok czasu, żadna z grup zorganizowanych kibiców gości nie miała możliwości uczestnictwa w imprezach masowych organizowanych na nowym stadionie we Wrocławiu. Dopiero w sytuacji, w której rozpoczęły się problemy finansowe związane z utrzymaniem stadionu umożliwiono uczestniczenie w meczach grupom kibiców przyjezdnych.

Mając to na względzie, jako przedstawiciele kibiców Zagłębia Lubin zaznaczamy, iż pokryjemy straty materialne związane ze zniszczeniem toalet po spełnieniu warunków przedstawionych powyżej. Tym samym ze spokojem przyjmujemy deklarację o potencjalnym zakazie wstępu dla nas. Wszyscy przecież doskonale zdajemy sobie sprawę, że to nie kibice Zagłębia są problemem. W gruncie rzeczy nie będziemy zaskoczeni jeśli wrócimy do Wrocławia ponownie na Oporowską.”

SSZL “Zagłębie Fanatyków”

Poprzedni artykułDługi weekend w miarę spokojny
Następny artykułZnowu naprawiają przejazd kolejowy