Najwyższe w Lubinie dźwigi wykorzystywane są przy budowie hali widowiskowo-sportowej. Prace postępują szybko. Widać już fundamenty przyszłej budowli.

Pogoda sprzyja, więc prace postępują szybko. Z informacji uzyskanych w RCS (dawny OSiR), wynika, że ekipy budowlane wykonują prace szybciej niż przewidywał to harmonogram. Przyspieszenie wynosi kilka dni i jest szansa, że może to być dłuższa tendencja.

Po wyrównaniu terenu wylano na nim ławy fundamentowe, widać również pierwsze ściany fundamentów.

Hala budowana jest na kredyt, który zaciągnęło RCS (spółka miejska) a w całości poręczył budżet miasta. Wartość tej inwestycji to niemal 65 mln zł. Dodajmy, że 15 mln zł przekaże Ministerstwo Sportu w ramach bezzwrotnej dotacji.

Budowa ma się zakończyć na początku 2014 roku. Hala ma mieć około 3,5 tys miejsc siedzących. Budowana jest głównie dla piłkarzy i piłkarek ręcznych, którzy grają w najwyższej klasie rozgrywkowej. W minionym sezonie dołączają do nich również siatkarze, którzy osiągają znaczące sukcesy.

W hali oprócz głównego parkietu będzie całe zaplecze rekreacyjne z siłowniami, mniejszymi parkietami i salami treningowymi.

Poprzedni artykułMazda wylądowała w rowie
Następny artykułJeszcze robią, ale da się jechać