Do Maciejowej (Jelenia Góra) dotarł TIR wypełniony 15 tonami materiałów budowlanych, które zostały przekazane przez lubińskich sponsorów podczas akcji pomocowej zorganizowanej przez posła do Parlamentu Europejskiego Piotra Borysa.

Dary zostały przekazane Prezydentowi Jeleniej Góry Marcinowi Zawile oraz Radzie Parafialnej przy Parafii Rzymskokatolickiej św. Piotra i Pawła Apostołów, którzy od teraz zajmują się wydawaniem materiałów potrzebującym.

Piotr Borys poinformował również o dodatkowym wsparciu przez Fundację Polska Miedź, która już przekazała 50 tys. złotych na odbudowę zniszczeń.

Wcześniej podczas wizyty u rodziny Państwa Nerków zamieszkałych w Nowym Kościele, europoseł przekazał wraz ze swoim asystentem – Jakubem Jagiełło nową pralkę, środki czystości oraz materiały budowlane.

– Trudno uwierzyć, że woda dosięgła aż tak daleko i tak wysoko. Mam nadzieję, że przekazane przeze mnie i mojego asystenta dary pomogą Państwu w szybkim remoncie domu, który zalała woda – powiedział europoseł Piotr Borys.

Dary również dotarły do rodziny Pani Agnieszki Kurek z Sędziszowej. Pani Agnieszka jest matką samotnie wychowującą czwórkę dzieci. Dom zalała 1,5 m fala wody niszcząc niemalże cały jej dobytek. Wspólnie z synami stara się odbudować dom.

Piotr Borys przekazał materiały budowlane, które pozwolą na odbudowę zniszczeń. Dodatkowo Piotr Borys przekaże dla Państwa Kurków tonę cementu.

Piotr Borys nie po raz pierwszy włącza się w pomoc dla poszkodowanych przez żywioł. Dwa lata temu poseł organizował transporty żywności m.in. do zniszczonej przez wodę Bogatyni – Nie mogło nas tam zabraknąć i naszej pomocy – podkreśla eurodeputowany. Wtedy było to 2,5 tysiąca butelek z wodą mineralną, tysiąc bochenków chleba, ponad 700 sztuk pasztetu oraz środki czystości. Dzisiaj są to głównie materiały budowlane – mówi Piotr Borys.

Poprzedni artykułZagrali nad Odrą
Następny artykułNa wyrok jeszcze poczekamy