Policja rozbiła szajkę napadającą na pracowników firm kurierskich. Zatrzymano sześć osób. Na swoim koncie mają napady m.in. w Lubinie i Wrocławiu.

Podczas dynamicznych działań na jednym z osiedli w Zielonej Górze zatrzymanych zostało 6 mężczyzn. Sprawcy wpadli podczas usiłowania dokonania kolejnego napadu. Są podejrzani o 3 napady we Wrocławiu oraz w Lubinie. Za rozbój grozi kara pozbawienia wolności nawet do 12 lat – informują wrocławscy policjanci, którzy z kolegami z Zielonej Góry pracowali nad sprawą.

Bandyci mają od 17 do 26 lat. Byli całkowicie zaskoczeni policyjna akcją. Najprawdopodobniej działali od około roku dokonując najpierw oszustw, a następnie napadów na pracowników firm kurierskich.

Sprawcy zamawiali różnego rodzaju towary, a następnie przy użyciu siły zabierali je kurierom. Grupa była zhierarchizowana, a podczas napadów napastnicy byli bezwzględni w swoim działaniu. Do tej bandytom udowodniono 3 napady – we Wrocławiu oraz w Lubinie. Straty jakie spowodowali sprawcy to kilkadziesiąt tysięcy złotych. Policjanci w dalszym ciągu pracują nad tą sprawą i nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

Za rozbój grozi kara pozbawienia wolności nawet do 12 lat. Materiały dotyczące 17-latka zostaną przekazane do Sądu rodzinnego i Nieletnich, który podejmie dalsze decyzje w tej sprawie.