30 maja na Esplanadzie Solidarności 80’ przed Parlamentem Europejskim w Brukseli z inicjatywy posła Piotra Borysa oraz Klubu PO-PSL w Grupie Europejskiej Partii Ludowej, odbędzie się European Football Tournament 2012.

Stroje piłkarskie przywdzieją także dziennikarze, asystenci oraz gwiazdy sportu. Swoje drużyny wystawią Chorwacja, oczekująca na oficjalne wejście do Wspólnoty, oraz Ukraina współgospodarz Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej. – Wydarzenie jest znakomitą okazją, by promować Polskę w kontekście UEFA EURO 2012 dlatego zdecydowaliśmy się na jego organizację – mówi Piotr Borys. – Będzie to doskonała okazja pokazania polskich regionów w tym Dolnego Śląska i promocji Miast-Gospodarzy UEFA EURO 2012. W trakcie turnieju przewidziana jest m.in. promocja polskiej kultury i degustacji tradycyjnego polskiego jedzenia.

Tu mniej oficjalnie otworzy przewodniczący Parlamentu Europejskiego Martin Schulz. W ceremonii wezmą udział członkowie Komisji Europejskiej – Janusz Lewandowski, Androulla Vassiliou, Minister Sportu i Turystyki Joanna Mucha oraz były przewodniczący PE Jerzy Buzek (PO).

Obecność gwiazd europejskiej polityki nie jest jedyną atrakcją czekającą na tych, którzy pojawią się 30 maja na Esplanadzie. W bramce polskiej drużyny stanie Jerzy Dudek, były bramkarz Liverpoolu i Realu Madryt, a nad taktyką i strategią pracować będzie Włodzimierz Lubański, jeden z najlepszych polskich piłkarzy w historii. Kapitanem polskiej drużyny będzie poseł Jarosław Wałęsa.

Rangę turnieju podkreśla nagroda przygotowana dla zwycięzców – głównym trofeum jest Puchar Przewodniczącego Parlamentu Europejskiego. Nie zabraknie również nagród indywidualnych – dla króla strzelców, najlepszego piłkarza wśród posłów i najlepszego bramkarza.

European Football Tournament 2012 to niepowtarzalna okazja, by poczuć przedsmak piłkarskiego święta, jakim będzie EURO 2012, do czego zachęcają lubiński deputowany Piotr Borys inicjator przedsięwzięcia.

Poprzedni artykułKto manipuluje dziećmi?
Następny artykułW UZZM już rekrutują