Podatek od kopalin to kara dla regionu za duże poparcie dla Prawa i Sprawiedliwości – twierdzi senator PiS Dorota Czudowska. W piątek gościła w Lubinie na spotkaniu z sympatykami partii Kaczyńskiego.

Na spotkanie przyszło około 30 osób. Senator Czudowska przypomniała im zadania do których został powołany Senat. Nie zgodziła się z pojawiającymi się głosami, że ta izba Parlamentu nie jest w Polsce potrzebna. Udzieliła też zaskakującej wypowiedzi co do przyczyn opodatkowania KGHM nową daniną czyli podatkiem od kopalin.

Pani senator uważa, że to kara nałożona na region za to, że PiS w wyborach parlamentarnych miał dobry wynik. Złośliwi przypominają, że kiedy PiS był u władzy (2005-2007) w 2006 roku ogołocił KGHM z 87 proc zysku osiągniętego w 2005 roku, a w roku 2007 ze wszystkich zarobionych w 2006 r. pieniędzy. Do dzisiaj były to największe procentowo wypłaty z zysku KGHM w historii wypłat dywidend realizowanych przez spółkę na polecenie jej politycznych właścicieli. W ciągu dwóch lat dało to łączną sumę niemal 5,4 mld zł.

Poprzedni artykułMistrz beatboxu wystąpi w Lubinie
Następny artykułPod okiem strażaków