Kary 1800 zł i 2800 zł oraz dwuletnie zakazy stadionowe dostało trzech kibiców Widzewa Łódź, którzy na Stadionie Zagłębia na trybunie gości odpalali race świetlne i próbowali wnieść materiały pirotechniczne.

Zatrzymani po meczu kibice mają 25 i 26 lat. W trybie przyspieszonym odpowiedzieli przed sądem w Lubinie za odpalenie rac świetlnych na stadionie, co jest zabronione. Do zdarzenia doszło w czasie piątkowego spotkania KGHM Zagłębie Lubin z Widzewem Łódź. Po odpaleniu świec funkcjonariusze rozpoczęli identyfikację osób odpowiedzialnych za posiadanie i odpalenie materiałów pirotechnicznych. Było to możliwe dzięki systemowi monitoringu działającemu na stadionie.

Zatrzymani kibice to mieszkańcy województwa łódzkiego w wieku 25 i 26 lat. Sąd ukarał ich grzywnami po 2800 zł oraz dwuletnimi zakazami stadionowymi. Grzywnę w wysokości 1800 zł otrzymała też kobieta z województwa małopolskiego, która próbowała wnieść na stadion środki pirotechniczne. Kobieta ma 29 lat. Sąd wobec niej również zdecydował o dwuletnim zakazie stadionowym.

Poprzedni artykułWypił i się zamknął…
Następny artykułDyrektorka nie zgadza się z opinią