Gorąco było wczoraj pod budynkiem Sejmu, ale bez ekscesów. Związkowcy z całej polski w tym Zagłębia Miedziowego protestowali przeciwko emeryturom i podatkowi od kopalin.

Syreny alarmowe, wuwuzele, gwizdki czyli wszystko co można usłyszeć na pikietach. Wczoraj posłowie mieli przykład niezadowolenia z planowanych zmian w ustawie emerytalnej i planowanym wprowadzeniu podatku od kopalin. Protest na Wiejskiej liczył około tysiąca osób. Reprezentacja Zagłębia Miedziowego liczyła ponad 100 osób.

Związkowcy chcą aby Sejm wycofał się z planów zmian w emeryturach i podniesienia wieku emerytalnego. – W całej Europie tego nie ma, będziemy liderem wieku emerytalnego, a zarazem średnia życia Polaka i Polki jest niższa niż w innych krajach, mówi poseł SLD Ryszard Zbrzyzny. Poseł zapowiadał również akcent z Zagłębia Miedziowego – zaprotestujemy również przeciwko podatkowi od KGHM, czyli kopalinom.

Związkowcy z OPZZ pod Sejmem zapowiadali, że przygotują protesty w dużych miastach. Są gotowi nawet na strajk generalny. Swoja petycję przekazali na ręce marszałka sejmu Ewy Kopacz

fot. Krzysztof Białoskórski

Poprzedni artykułZłapani na gorącym uczynku
Następny artykułCzym oddychamy? Właśnie sprawdzają