Jest szansa, że w przyszłym roku skrzyżowanie koło Castoramy zostanie przebudowane i wyposażone w sygnalizację świetlną. GDDKiA przygotowuje dokumentację.

Aktualnie przygotowywana jest dokumentacja techniczna dowiadujemy się we wrocławskim oddziale generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. – Do maja powinna być gotowa – informuje Joanna Borkowska, rzecznik prasowy GDDKiA O/Wrocław. – Na powyższym skrzyżowaniu występuje trudność z włączaniem się z dróg podporządkowanych (dk 3 i droga gminna) do drogi z pierwszeństwem przejazdu (ciąg dk 3 i dk 36) skutkiem czego dochodzi do wielu kolizji.

To jest powód dla którego drogowcy chcą przebudować problematyczną krzyżówkę. Sygnalizacja świetlna to nie wszystko. Planowane jest również przebudowanie przebudowie wlotu w kierunku Zielonej Góry. – Po modernizacji kierunek ten będzie wyposażony w dwa pasy ruchu, a nie w jeden, jak obecnie. Działania te nie tylko zwiększą przepustowość tego skrzyżowania ale również w znaczny sposób wpłyną na poprawę bezpieczeństwa, czego efektem będzie mniejsza ilość kolizji – informuje rzeczniczka.
GDDKiA planuje przebudowę przeprowadzić w przyszłym roku, jednak zastrzega, że o rozpoczęciu inwestycji będą decydowały posiadane pieniądze.