Pierwszoklasiści z ZS MCKK w Lubinie mieli okazję spotkania z przedstawicielami KGHM, by z pierwszej ręki poznać założenia i sposoby realizacji programu „Kompetentni w branży górniczo – hutniczej. KGHM – kluczowy partner w kształceniu zawodowym”. Uczniowie usłyszeli również na czym polega rekrutacja do oddziałów miedziowej spółki i co jest ważne, jeśli ktoś chce pracować w Polskiej Miedzi.

„Kompetentni w branży górniczo – hutniczej. KGHM – kluczowy partner w kształceniu zawodowym” to program realizowany przez Polską Miedź od 2018 roku. Patronat nad klasami zarówno z zakresu kształcenia technikum jak i szkół branżowych to korzyści nie tylko dla KGHM, ale przede wszystkim dla młodych ludzi.

Szkolenie onboardingowe, zorganizowane i przeprowadzone przez KGHM w ramach projektu „Kompetentni w branży górniczo – hutniczej. KGHM – kluczowy partner w kształceniu zawodowym” to niezwykle ważny element wprowadzenia naszych uczniów klas pierwszych w świat nowoczesnych technologii i przemysłu. Dzięki temu programowi nasi uczniowie mają możliwość poznania realiów pracy w branży surowcowej, rozwijając przy tym swoje umiejętności techniczne i społeczne. Podczas szkolenia uczniowie mają również okazję zapoznać się m.in. z kulturą organizacyjną KGHM i wartościami firmy. Jesteśmy dumni, że dzięki temu programowi możemy wspierać naszych uczniów w stawianiu pierwszych kroków na drodze do stania się kompetentnymi specjalistami w branży. Wierzymy, że udział w projekcie otworzy im drzwi do wielu możliwości zawodowych i zapewni solidny fundament pod przyszłą karierę, niezależnie od obranej ścieżki – mówi Iwona Wawrzyniak, dyrektor ZS MCKK w Lubinie.

Przyjeżdżamy do pierwszoklasistów po to, by opowiedzieć im o tym czym jest program „Kompetentni w branży”, co daje im bycie w klasie objętej patronatem, jakie inicjatywy dla nich przygotowaliśmy w nadchodzącym roku szkolnym oraz co czeka ich jeśli wybiorą u nas zajęcia praktyczne. Dlatego jest tu z nami osoba, która odpowiada za rekrutację oraz ta, która będzie się nimi zajmować, kiedy trafią do nas na praktyki. Opowiadamy z czym mierzy się taki praktykant, jak wygląda typowy dzień praktyk. Mamy przygotowane dwa filmy. Jeden to dzień z życia praktykanta. Pokazuje jak wygląda dzień pracy pod ziemią. Drugi to sonda. Nasi uczniowie swoimi słowami bez „laurki” opowiedzieli nam jak oni widzą ten program – dodaje Marek Wachnik, kierownik budowania wizerunku pracodawcy KGHM Polska Miedź S.A.

Spotkanie bardzo przypadło do gustu młodych ludziom z ZS MCKK.

To było bardzo ciekawe. Sporo rzeczy już wiedziałem, ale dużo się też dowiedziałem. Wybrałem kierunek górniczy, bo to u nas rodzinne – mówi Krystian Żurowski z pierwszej klasy BS.

Jestem na kierunku elektrycznym, bo to moje zainteresowanie, ale w mojej rodzinie również było wielu elektryków. Wierzę, że program „Kompetentni w branży” to sporo korzyści dla nas. Liczę, że to może być m.in. stypendium, szybsza praca i dobre zarobki. Wiążę swoją przyszłość z KGHM nawet na 25 lat – dodawał Jakub Guzy, uczeń I klasy technikum.

To spotkanie bardzo mnie zainteresowało, bo tato pracuje w branży. Od dziecka interesuję się KGHM. Mój dziadek pracował tam najpierw jako mechanik potem jako sztygar. To miłe, gdy wszyscy go rozpoznają. Mnie wszyscy chwalą, gdy gdzieś idziemy, że to mój dziadek. Jestem dumny. Chcę kiedyś pracować w KGHM. To przede wszystkim dobre pieniądze, dobra emerytura. Wiem, że to ciężka praca, ale to tylko 25 lat. Z zarobków z KGHM wystarczy na rodzinę, dzieci. Nie chcę się bać, że w przyszłości będę mieć ciężko – mówił Mateusz Mielczarek z I BS z kierunku górniczego.

Program jest realizowany w szkołach w Lubinie, Legnicy, Polkowicach, Wschowie, Głogowie, Bolesławcu i Chocianowie. Obecnie w projekcie „Kompetentni w branży” jest w sumie 2200 młodych ludzi. Od początku realizacji programu w oddziałach KGHM zatrudniono już 410 uczniów z klas patronackich.

Poprzedni artykułKGHM i Politechnika Wrocławska razem w zakresie badań i projektów
Następny artykułOszuści wyłudzili od seniorów prawie 130 tys. zł

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoją nazwę