Wniosek o obniżenie stawek za ciepło dla mieszkańców Głogowa trafił już do Urzędu Regulacji Energetyki. Niższa cena będzie obowiązywać od października tego roku i nie wzrośnie w kolejnym kwartale.
– Uwzględniliśmy zmianę cen gazu na światowych rynkach, wartość uprawnień do emisji CO2 i – przede wszystkim – sytuację mieszkańców. To pozwoliło nam na obniżenie stawki za ciepło w Głogowie o blisko 20 procent. Wierzymy, że będzie to odczuwalna zmiana dla przeszło 20 tys. gospodarstw domowych w Głogowie – mówi Piotr Chęciński, dyrektor komunikacji korporacyjnej KGHM Polska Miedź S.A.
Wytwarzane przez KGHM i Spółkę Energetyka ciepło mieszkańcom Głogowa dostarcza WPEC Legnica. Spółki obniżyły swoje stawki, co spowoduje znaczący spadek kosztów dla mieszkańców.
Dodatkowo, mieszkańcy dotknięci podwyżkami będą mogli liczyć na dopłaty w wysokości około 50 zł/miesięcznie, licząc od września do grudnia tego roku. Średnio za ten okres dopłata na gospodarstwo domowe wyniesie ok. 200 zł. Środki na ten cel będą pochodzić z budżetu miasta.
– Łączna wartość dopłat to aż 4 mln złotych. Stosowną uchwałę wprowadzimy na najbliższej sesji Rady Miejskiej. Niejako w celu zrekompensowania tego wydatku, KGHM wesprze nasze miasto w programie Nowoczesny Szpital, dofinansowując modernizację oddziału chirurgii. Rozmawiamy także o wsparciu przez KGHM innych dziedzin życia w mieście – dodał Rafael Rokaszewicz, prezydent Głogowa.
KGHM w ramach szerokiego programu działań z obszaru CSR i biznesu społecznie odpowiedzialnego wspiera samorządy Zagłębia Miedziowego, w tym Głogów. W tym roku miasto otrzymało m.in. dotację celową na realizację działań dla mieszkańców.
Dzięki wsparciu od miedziowej spółki w Głogowie prowadzone będą badania i konsultacje w poradni osteoporozy, nefrologicznej, endokrynologicznej czy pulmonologicznej.
Również w tym roku KGHM został sponsorem tytularnych dwóch drużyn sportowych w Głogowie. Pod szyldem miedziowego giganta grają siatkarze i piłkarze ręczni.