Umowa na trzy sezony, sponsor tytularny i zmiana nazwy klubu – KGHM ponownie wspiera drużynę kobiecej piłki ręcznej z Lubina. Zawodniczki z Zagłębia Miedziowego to aktualne Mistrzynie Polski. Zaangażowanie KGHM w sport to jedno z głównych działań prospołecznych miedziowej spółki.

– W KGHM pracujemy w zespole ludzi ambitnych i odważnych. Dzięki temu osiągamy bardzo dobre wyniki produkcyjne, inwestujemy i rozwijamy spółkę. Możemy też wspierać tych, którzy tego wsparcia potrzebują. Złota drużyna piłkarek ręcznych z Lubina przynosi Zagłębiu Miedziowemu dumę i wiele radości. Wierzę, że kontynuacja współpracy przyniesie wiele dobrego obu stronom – powiedział Tomasz Zdzikot, prezes zarządu KGHM Polska Miedź S.A.

– Bardzo się cieszę, że umowa została zawarta na trzy lata, co pozwoli nam nie tylko na spokojną grę w Lidze Mistrzyń, ale także w rozgrywkach ligowych. Da nam to dużą stabilizację w nadchodzących latach i racjonalne planowanie w rozwoju drużyny. Chcemy ciągle iść do przodu, ale bez KGHM byłoby to niemożliwe. Nasz tegoroczny udział w Lidze Mistrzyń to przede wszystkim zasługa miedziowej spółki – dodał, Witold Kulesza, prezes klubu z Lubina.

Piłkarki ręczne KGHM MKS Zagłębia Lubin to tegoroczne Mistrzynie Polski. Zawodniczki po złoty medal sięgały trzy razy z rzędu, a łącznie w swej historii czterokrotnie. Klub ma na swoim koncie także 13 srebrnych oraz cztery brązowe medale Mistrzostw Polski oraz osiem Pucharów Polski. To czyni KGHM MKS Zagłębie Lubin jednym z najbardziej utytułowanych klubów w całym kraju.

Dzięki zdobyciu Mistrzostwa Polski w ubiegłym sezonie Miedziowe będą miały okazję zmierzyć się ze ścisłą europejską czołówką. Mistrzynie Polski w Lidze Mistrzyń trafiły do grupy B, gdzie zmierzą się m.in. z obecnie najsilniejszą drużyną w Europie, czyli norweskim Vipers Kristiansand.

W sobotę, 9 września, szczypiornistki KGHM MKS Zagłębia Lubin rozegrają pierwsze historyczne spotkanie w rozgrywkach Ligi Mistrzyń. Do hali Regionalnego Centrum Sportowego zawita mistrz Słowenii RK Krim Mercator Lublana.

Miedziowa spółka wspiera kluby i sportowców z różnych dyscyplin, m.in.: piłki nożnej, piłki ręcznej, siatkówki, koszykówki, żużla, szermierki, pięcioboju nowoczesnego, badmintona czy szachów. Tylko w 2022 roku sponsoring sportu przez KGHM Polska Miedź S.A. wyniósł blisko 32 mln złotych, a Fundacja KGHM na wsparcie sportu przekazała prawie 5 mln zł.

Poprzedni artykułWolontariusze KGHM  pomogli w  przeprowadzce wychowankom z ośrodka w Szklarach 
Następny artykułUniwersytet Senioralny w ZOO z wnukami