Karczmy piwne w ubiegłym roku z powodu pandemii koronawirusa były odwołane. W tym roku sytuacja będzie podobna. Związek Zawodowy Pracowników Dołowych ZG Lubin zdążył świętować. Jubileuszowa biesiada odbyła się dla 130 osób. Od poniedziałku karcz z powodu dużej ilości zachorowań na koronawirusa nie będzie.

Karczmy piwne z okazji Dnia Gónika to od wileu lat nieodzowny element obchodów barbórkowych. Pierwszy raz rok temu górnicy nie mogli świętować tak, jak lubią. W tym oku od 15 listopada biesiady górnicze również zostały odwołane z powodu koronawirusa. Związek Zawodowy Pracowników Dołowych zdążył zorganizować swoją jubileuszową karczmę. ZZPD świętuje 20-lecie.

Dzisiejsza karczma jest w charakterze czysto górniczym. Ze względów bezpieczeństwa musieliśmy zmniejszyć liczbę uczestników. Takie jubileuszowe imprezy organizujemy co 5 lat. Dziś akurat mamy 20-lecie. Brakowało nam wszystkim tych uroczystości. Bardzo nam przykro, że następne uroczystości barbórkowe zostały odwołane w związku z COVID-19. Miejmy nadzieję, że te obostrzenia szybko miną mówi Piotr Marczuk, szef ZZPD O/ZG Lubin.

Poprzedni artykułDrift, licytacje i zbiórka pieniędzy dla chorego dziecka – FOTO
Następny artykułUnikatowy Wieczór Wina, czyli impreza, jakiej w Lubinie jeszcze nie było – FOTO