Pożar wybuchł po godzinie 18 w jednym z przedwojennych domów przy ulicy Łokietka. W wyniku pożaru zginął jeden z lokatorów. Na miejscu z żywiołem walczyły trzy zastępy straży pożarnej.

Zgłoszenie o pożarze wpłynęło do dyżurnego lubińskiej PSP około godziny 18:30. Na miejsce od razu zostały wysłane dwa wozy bojowe i jeden z drabiną, oraz Policja i Pogotowie Ratunkowe. Pomimo dużego zadymienia na pierwszym piętrze, strażakom udało się szybko opanować i ugasić ogień. Aby dostać się do mieszkania, pożarnicy weszli po drabinie przez okno.

Niestety, w pogorzelisku znaleziono ciało około 70-cio letniego mężczyzny. Mimo podjętej bezpośredniej reanimacji, nie udało się go uratować.

W przedwojennej kamienicy mieszkały dwie osoby. Mężczyzna mieszkający samotnie na pierwszym piętrze, który zginął dzisiejszego wieczora, był widziany w ciągu dnia przez mieszkańców pobliskich bloków. Niektórzy mówili, że mężczyzna wiódł spokojne życie. Kilka osób mówiło, że było całkiem odwrotnie.

Na miejscu pracuje biegły z zakresu pożarnictwa oraz grupa dochodzeniowo-śledcza, którzy ustalają przyczyny pożaru i śmierci mężczyzny. Z nieoficjalnych informacji wynika, że doszło do zaprószenia ognia na 1 piętrze.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoją nazwę