Od zwycięstwa rozpoczęli zmagania w II lidze Rugby15 Miedziowi Lubin, którzy na własnym boisku podejmowali drużynę Chaos Poznań. Pewna obrona i szybki atak przełożyły się na zdobycie pierwszych ligowych punktów.

Kibice, którzy przyszli obejrzeć spotkanie na pewno nie byli zawiedzeni. Każda z drużyn pokazała na boisku wielką wolę walki. W drużynie Miedziowych zadebiutowali: Damian Szwajkowski oraz Damian Dykas, który w Lubinie kojarzony jest z siatkarskim Cuprum Lubin, ale postanowił spróbować sił w innym sporcie.

Chociaż początek spotkania to lekka przewaga przyjezdnych, to jednak Miedziowi nie oddawali boiska “za darmo”. Twarda gra w obronie lubińskiej drużyny doprowadziła do kilkukrotnego przerwania gry i interwencji ratownika medycznego. Zawodnicy z Poznania mieli wielki problem aby zdobyć przyłożenie. Udało im się to tylko raz w pierwszych 40 minutach, dodatkowo czterokrotnie wykorzystali rzuty karne. Miedziowi natomiast raz przyłożyli piłkę poza linię końcową i raz wykorzystali podwyższenie.

Po przerwie przewaga 10 punktów (7:17 wynik do przerwy) została szybko zniwelowana, gdyż miedziowi zdobyli kolejne przyłożenie i podwyższenie. To za sprawa wymiany pierwszej linii młyna. Skuteczny atak gospodarzy został lekko stłumiony, nie przez przyjezdnych, ale przez sędziego, który dwukrotnie nie uznał prawidłowo zdobytego przyłożenia i nakazywał wznowienie gry. Mimo tych błędów Miedziowi nie dali się sprowokować, tylko nadal skutecznie zdobywali kolejne metry pola przeciwnika.

Kolejne punkty miejscowi zdobyli po błędzie obrony i wyszli na prowadzenie w spotkaniu. To dodało im “wiatru w żagle”. Coraz śmielej spychali drużynę z Poznania do obrony własnej bramki. Taktyka się opłaciła, gdyż przed samym końcem spotkania Miedziowi Lubin po raz kolejny zdobyli przyłożenie i podwyższenie powiększając przewagę nad rywalem.

Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy, i to oni dopisali pierwsze punkty na swoim drugoligowym koncie.