Mimo nie do końca sprzyjającej aury, 7 października 2017 zuchy i harcerze lubińskiego Hufca ZHP wyruszyli z rodzinnych zakątków powiatu lubińskiego na spotkanie w Koźlicach. Było sporo ruchu, wspólne ognisko i podarunki. Tak rozpoczęto Rok Harcerski 2017/18. 

 

Cel był wspólny dla wszystkich- wspólnie wystartować w Rok Harcerski 2017/2018. Na krótkim apelu na rozpoczęcie imprezy sprawdzono stany osobowe i wręczono upominki ufundowane przez Gminę Miejską Lubin, Starostwo Powiatowe w Lubinie oraz Tomasza Górzyńskiego – Przewodniczącego Rady Przyjaciół Harcerstwa w Lubinie za udział wszystkim uczestnikom. Później ruszyła prawdziwa zabawa: chusta klanzy, siatkówka, przeciąganie liny, skakanka wieloosobowa, wielkie bierki i siatkówka balonowa. To tylko kilka konkurencji, jakie czekały na zuchy i harcerzy. Na zakończenie wszyscy zasiedli przy wspólnym ognisku, by bliżej poznać zwyczaje, ulubione piosenki i obrzędy gromad i drużyn, wzmocnić swoje siły pieczonymi kiełbaskami oraz upieczonymi specjalnie na tę okazję ciastami.

– Harcerski Rok 2017/2018 został oficjalnie rozpoczęty przez blisko 100 zuchów i harcerzy ze Ścinawy i Lubina. Specjalne podziękowania należą się Centrum Kultury w Rudnej za udostępnienie Świetlicy w Koźlicach oraz całego terenu na gry i zabawy – informuje hm Łukasz Nowicki. 

inf./fot. Łukasz Nowicki 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoją nazwę