Tradycyjny bieg parkrun połączono dzisiaj z możliwością oddania krwi, dokonania rejestracji jako potencjalny dawca szpiku kostnego oraz z wieloma dodatkowymi atrakcjami.

Na start przybyło ponad 30 osób aby przebiec, przemaszerować dystans 5 kilometrów z pomiarem czasu. Taki dystans obowiązuje we wszystkich lokalizacjach: w Wielkiej Brytanii, Australii, USA, RPA czy w Polsce, a więc na całym świecie. Biegi odnotowywane są na profilu każdego uczestnika, które można zawsze obejrzeć.

W biegu 117 uczestniczył reprezentant OSP Krzeczyn Wielki i jednocześnie prezes Stowarzyszenia Strażacy Wspólnie przeciw Białaczce, pan Paweł Gębalski, który doskonale sobie radził, ubrany w bojowy strój strażacki z butlą tlenową- na takich strażaków zawsze można liczyć.

Z Wrocławia przyjechał Grzegorz Grablewski, który na swoim koncie ma 73 biegi. Roman Karamucki z Leszna zaliczył w Lubinie 16 bieg. Pojawił się również debiutant junior Paweł Goszka.

Nowe rekordy osobiste zdobyli: Katarzyna Kiełczyńska, Małgorzata Dobrowolska, Adrian Czaja oraz Andrii Vaskivskyi.

Warto odnotować, że uczestniczka i wolontariuszka parkrun Lubin, pani Elżbieta Sowa reprezentowała nasze miasto w dniu dzisiejszym w Dartford – Wielka Brytania gdzie startowało 236 biegaczy.

Za tydzień kolejny bieg, kolejne zmagania i miłe spotkania. Więcej informacji na: www.parkrun.pl/lubin oraz Facebook parkrun Lubin.
 

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoją nazwę