Licznie zebrana publiczność przybyła w niedzielne popołudnie, na historyczny, pierwszy mecz (dolnośląskie derby) męskiej drużyny rugby w odmianie piętnastoosobowej. Przeciwnikiem Miedziowych Lubin była drużyna z Wrocławia.

Klub Miedziowi Rugby Lubin powstał w 2011 roku jako stowarzyszenie sportowe. Początkowo drużyna występowała w rozgrywkach ligi Rugby 7. Od tego sezonu, przy pomocy zawodników z Bolesławca, zapoczątkowali bój o Puchar Polski II Ligi w Rugby 15.

W niedzielnym spotkaniu przed własną publicznością drużyna wyszła w bojowych nastrojach, zapowiadając walkę o każdy centymetr boiska. Mimo błędów w pierwszych minutach gry, Miedziowi swoją determinacją z każdą chwilą grali coraz lepiej. Ostatecznie po 40 minutach walki na na murawie na tablicy było 7:6 dla gospodarzy.

Druga połowa, to zdecydowana lepsza gra w obronie miejscowych zawodników, która uniemożliwiła wrocławianom zdobycie chociażby jednego punktu. Częstsze ataki na stronie gości doprowadziły do zdobycia 19 punktów w ciągu 40 minut. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem Miedziowych Lubin 26:6.

Jest wygrana, ale do końca nie jestem zadowolony z tego spotkania. Osobiście uważam, że zagraliśmy lepiej mecz w Częstochowie, choć tam przegraliśmy. Niemniej jednak zwycięstwo ogromnie cieszy i dzięki pomocy chłopaków z Bolesławca, możemy teraz cieszyć się z punktów – powiedział po spotkaniu Tomasz Nimczyk z Miedziowi Rugby Lubin.

Miedziowi Lubin v Rugby Wrocław 26:6 (7:6) /Janusz Wilk/
Punkty Miedziowi: Jakub Lisiewski 10 (2P), Michael Shtefanitsa 6 (3pd), Marcin Czulak 5 (P), Tomasz Nimczyk 5 (P).
Punkty Wrocław: Łukasz Huzar 6 (2K).